تبلیغات
Mobilization بسیج - ویژگی های بسیج دانش آموزی
Welcome To www.kh3000.tk ************* Designe by Mohammad khalooei ***************** بر چهره دلربا مــــــهدی صـــلوات
 
منوی اصلی

صفحه نخست

پست الكترونیك

نامه به مدیر

انگلیسی


نویسندگان

محمد خالوئی


موضوعات

نخبگان بسیج دانش آموزی
تشكیل بسیج دانش آموزی
حسین فهمیده


آرشیو ماهانه

بهمن 1388
آذر 1388


لینكدونی

بسیج دانشجویی کرمان
[cb:linkdaily_text] (-)
کرمان


آرشیو لینكدونی


آمار وبلاگ

******* :Designer:طراح وبلاگKH2010.tk mkhalooei@gmail.com


» ویژگی های بسیج دانش آموزی «

ویژگی های بسیج دانش آموزی

ویژگی های بسیج دانش آموزی


هر سازمان، مركز و یا نهادی به طور معمول دارای ویژه گی های خاص خود می باشد. سازمان بسیج دانش آموزی نیز متناسب با وضعیت سازمانی خویش دارای ویژه گی هایی به شرح زیر می باشد:
1- برنامه ها و فعالیت های دانش آموزان در مراحل مختلف سازمانی متناسب با سطح تحصیلی ، خصوصیات روحی ، سنی ، جنسیتی و جسمی آنان ارائه و اجرا می گردد.
2- دانش آموزان به عنوان ركن اصلی و عامل اجرایی در مسیر فعالیت ها مطرح می باشند كه در نتیجه روحیه مسئولیت پذیری ، تعهد اجتماعی و رشد استعدادهای آنان تقویت می شود.
3- فعالیت ها از نظر علمی و تحرك آفرینی متناسب با نیازهای روحی و عاطفی دانش آموزان و تحرك پذیری آنان می باشد.
  4- دانش آموزان با شركت در فعالیت های بسیج مدارس با فرهنگ كار و تلاش ، جدیت و سازندگی ، ایثار و نوع دوستی ، تعاون و همیاری ، زندگی اجتماعی ، ابتكار و خلاقیت ، همكاری و كوشش جمعی و همچنین ارزش های دینی و ملی آشنایی بیشتری پیدا كرده و برای حصول بدان به آموزش ها و تمرین های عملی می پردازند.
5- از خصوصیات بارز فعالیت ها ، جنبه عملی، تحرك آفرینی و مهارت آموزی متناسب با نیازهای روحی و عاطفی دانش آموزان و تحرك پذیری و هیجانات طبیعی آنان می باشد.
6- دانش آموزان با عضویت در بسیج دانش آموزی می توانند با بسیج مساجد ارتباط مستحكمی برقرار نمایند.
7- هادیان و راهنمایان بسیج دانش آموزی از میان مدیران ، معلمان ، مربیان و كارمندان بسیجی وزارت آموزش و پرورش و كاركنان پر تلاش بسیج دانش آموزی انتخاب می گردند ، كه كاملاً در اجرای صحیح و شایسته برنامه ها و فعالیت ها مورد اعتماد بوده و می توانند كارآیی مؤثری را به عنوان پرچمداران دفاع در مقابل تهاجم فرهنگی داشته باشند.
8- متناسب با كسب لیاقت و شایستگی در انجام فعالیت ها ، دانش آموزان از لباس ویژه و نشان مخصوص و درجات خاص بسیج دانش آموزی استفاده می نمایند كه در جذابیت، حفظ و انسجام و توسعه رقابت های سالم و سازنده و شكل گیری تدریجی شخصیت آینده سازان انقلاب اسلامی و صیانت از جوانان و نوجوانان مؤثر می باشد.
9- اعضاء به طور تدریجی و متناسب با توان جسمی و آمادگی روحی با فنون دفاعی در حدی كه قانون تعیین نموده است تحت عنوان آموزش آمادگی دفاعی آشنا شده و روحیه دفاع از انقلاب و كشور اسلامی در ایشان تقویت می گردد.
10- اعضاء متناسب با توان جسمی و آمادگی روحی برای همیاری و تلاش در كاهش سوانح ناشی از مقابله با حوادث غیر مترقبه مانند سیل ، زلزله، آتش سوزی و ... تحت آموزش و تمرینات عملی قرار می گیرند.
11- با ادامه تحصیل اعضاء در دانشگاه ها و یا اشتغال به كار ، پرونده سوابق عضویتی و فعالیت آنها به بسیج دانشجویی و یا بسیج ادارات یا بسیج مساجد و محلات  ارسال گردیده و امكان استمرار فعالیت آنان در آن مراكز مهیا می شود.

12- با توجه به اینكه مبنا و پایه  اصلی جذب و شكل گیری شخصیت بسیجی ، فرهنگ و تفكر بسیجی می باشد ،  لذا اولویت اصلی در نوع فعالیت ها در دوران دانش آموزی ، امور فرهنگی می باشد كه جزو برنامه های اساسی برای تربیت بسیجیان محسوب می شود.
13- سازماندهی بسیج دانش آموزی امكان مشاركت اعضاء در فعالیت های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، سازندگی و ..... متناسب با سیاست های نظام و با ایجاد زمینه از سوی مراكز ذیربط را فراهم نموده و به عبارت دیگر یك روش عملی و سهل الوصول برای مشاركت جوانان در فعالیت های عمومی و اجتماعی محسوب می گردد.
14- با توجه به انواع عضویت های بسیج اعم از عادی و فعال و سازماندهی اعضاء كه متناسب با شایستگی و میزان و نوع فعالیت آنان است جذب گسترده و بدون محدودیت دانش آموزان ،  از جمله خصوصیات بارز بسیج دانش آموزی می باشد.
15- یكی از مناسب ترین و عملی ترین روش های احیاء امر به معروف و نهی از منكر ، تقویت و توسعه بسیج دانش آموزی و بكارگیری این تشكل مردمی (با توجه به ویژگی های مربوطه و وجود نیروهای متعهد و با انگیزه در جهت این فریضه الهی) می باشد.

نوشته شده توسط محمد خالوئی لینك ثابت ارسال نظرمطالب پیشین

  اطلاعیه جشنواره وبلاگ نویسی  (
  نخبگان بسیج دانش آموزی   (
  وظایف هسته های مقاومت  (
  وظایف گروه های مقاومت   (
  وظائف اعضاء شورای واحدها  (


منوی كاربری

Make Your HomePage    Email To Admin    Add to Favorites

WELCOME: خوش آمدید New Page 5


صفحات وبلاگ


لوگوی ما--------------------
كد لینك ما :


نظرسنجی

» مطالب وبلاگ در چه سطحی هستند؟قالب سایت چه طور است؟

خبرنامه سایت

با ثبت ایمیل خود در خبرنامه زیر از اطلاعات جدید و آپدیت سایت آگاه شوید :

<

Powered by M.KH.R

">


لینك دوستان

رفع مشكلات وبلاگنویسان
سایت آموزش ایرانیان
قالب های حرفه ای برای شما
آموزش هر آنچه شما بخواهید
Teach:آموزش


کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
All Rights Reserved 2009 © by kh3000
This Themplate Designed By MOHAMMAD KHALOOEI