تبلیغات
Mobilization بسیج - روحیات و اخلاق شهید فهمیده
Welcome To www.kh3000.tk ************* Designe by Mohammad khalooei ***************** بر چهره دلربا مــــــهدی صـــلوات
 
منوی اصلی

صفحه نخست

پست الكترونیك

نامه به مدیر

انگلیسی


نویسندگان

محمد خالوئی


موضوعات

نخبگان بسیج دانش آموزی
تشكیل بسیج دانش آموزی
حسین فهمیده


آرشیو ماهانه

بهمن 1388
آذر 1388


لینكدونی

بسیج دانشجویی کرمان
[cb:linkdaily_text] (-)
کرمان


آرشیو لینكدونی


آمار وبلاگ

******* :Designer:طراح وبلاگKH2010.tk mkhalooei@gmail.com


» روحیات و اخلاق شهید فهمیده «

شهید فهمیده

روحیات و اخلاق شهید فهمیده


هر انسانی دارای روحیات و خلق و خویی است که بیانگر بینش ها و گرایشات او می باشد. در واقع رفتارهای انسانها ناشی ار اعتقاد، باور و اندیشه آنان است. برای شناخت شهیدمحمد حسین فهمیده نیز می توان از طریق مطالعه اعمال و رفتار او پی به شخصیتش برد. در این بخش بطور مختصر به برخی از صفات و روحیات آن شهید عزیز اشاره می کنیم:
 
 ۱- برخورد اجتماعی
شهید فهمیده بسیار خوش برخورد و خنده رو بود و با همه با چهره ای گشاده و باز برخورد می کرد. خیلی زود با افراد می جوشید و گرم و صمیمی می شد، نسبت به همه مؤدب بود و احترام می گذاشت. خیلی رک و صریح بود، اگر نمی خواست کاری انجام دهد صریحاٌ می گفت انجام نمی دهم. اگر بنا داشت چیزی را بپذیرد و یا تعهدی بدهد بطور واضح و روشن آن را قبول می کرد.قولی را که می داد به آن عمل می کرد و نسبت به وفای به عهد حساس بود. او دورغ نمی گفت و بسیار با تربیت بود. از حرف زشت و ناسزا بسیار بدش می آمد و می گفت اگر احتمالاٌ با کسی دعوا می کنید کتک بخورید ولی به هم فحش ندهید.
 
2- تحصیل و مطالعه

او فردی باهوش بود. معمولاٌ در کلاس، درس را یاد می گرفت و کمتر احتیاج به درس خواندن در خانه داشت. همیشه شاگرد اول و دوم و یا سوم کلاس بود. به درس خواندن و مطالعه علاقه وافری داشت. تمام تکلیف مدرسه اش را خودش انجام می داد و از کسی کمک نمی گرفت. هنگامی که درس داشت، حاضر
نمی شد به کار دیگری بپردازد و می گفت تا درسم را نخوانم و تکلیفم را انجام ندهم جایی نمی روم و کار دیگری نمی کنم. غیر از کتابهای درسی، کتابهای دیگر را نیز مطالعه می کرد و به نقاشی هم علاقه داشت
 
3- عبادت و شعائر دینی
حسین با آنکه شرعاٌ به سن تکلیف نرسیده بود، نماز می خواند و به مساجد می رفت. قرآن  تلاوت می کرد و اذان نیز می گفت. در مجالس روضه خوانی که همسایگان آنها بر پا می کردند شرکت می کرد. سعی می کرد در نمازهای جمعه شركت کند و خطبه های نماز جمعه تهران که از تلویزیون پخش می شد را می شنید. در ایام عزاداری و محرم و صفر به همراه خانواده اش به قم می رفت و در مراسمات مذهبی شهر قم شرکت می کرد. حسین غیرت دینی خاصی داشت.
مثلاٌ نسبت به حجاب خیلی حساس بود و به خواهرانش در مورد حجاب به شدت تأکید می کرد و معتقد بود که دختر بچه ها از کودکی باید رعایت حجاب عادت کنند.
 
4 - احترام به پدر و مادر
او در غیبت و حضور برای پدر و مادر خود حرمت خاصی قائل بود. هرگز در مقابل پدرش بی احترامی نمی کرد و به مادرش بیشتر احترام می گذاشت. حتی گاهی اوقات خواهرانش را وادار می کرد که کارهای خانه را انجام دهند تا مادرش زیاد به زحمت نیفتد.


 پدر و مادر محترم شهید فهمیده در حال دریافت لوح یادبود از ریاست محترم جمهوری در مراسم یادواره شهید فهمیده

 
5
 – کمک به خانواده
شهید فهمیده نوجوانی فعال و کوشا بود. در خانه نیز بسیاری از کارها را بر عهده داشت. برای انجام هر کاری آماده بود و سعی می کرد بیشتر کارهای خانه را خود انجام دهد. اصلاٌ نمی گذاشت خواهران و یا مادرش برای خریدهای معمول زندگی بیرون بروند. دوست داشت در تمام کارها دخالت کند و به اصطلاح کارهای بزرگترها را انجام دهد. با توجه به اینکه تأمین مخارج خانواده ای با هفت فرزند توسط پدرش، که شغل رانندگی داشت سخت بود، در تابستانها برای کمک اقتصادی به خانواده در مغازه ای که برای او تهیه کرده بودند به هندوانه فروشی می پرداخت.
 
6 - رشادت و شجاعت
حسین نوجوانی شجاع و نترس بود. وقتی می خواست کاری انجام دهد، از موانع و مشکلات سر راه نمی ترسید و جرأت عمل و جسارت داشت. در اوایل انقلاب و قبل از شروع جنگ تحمیلی که گروهک های ضد انقلاب در کردستان آشوب به پا کرده بودند شهید فهمیده در عین کم سن و سالی ، خود را به کردستان می رساند و در آنجا چند روزی به رزمندگان کمک می کند تا اینکه پاسداران او را با زحمت زیاد به کرج بر می گردانند تا تحویل خانواده اش نمایند. مادرش را فراخوانده و در حضور او می خواهند از حسین تعهد بگیرند تا دیگر به کردستان نیاید ولی هر کاری می کنند او تعهد نمی دهد و می گوید: بی خود خودتان را زحمت ندهید، اگر امام بگوید هر جا که باشد آماده رفتن هستم  « من باید به مملکت خود خدمت کنم» .  با شروع جنگ هم تصمیم می گیرد تا به جبهه برود و با متجاوزان عراقی بجنگد. علیرغم مخالفت های متعددی که برای رفتن او به جبهه می شود بالاخره به هر طریقی شده خود را به خوزستان می رساند تا در جبهه ها حضور پیدا کند.
اینها بخشی از وقایعی است که شجاعت و رشادت حسین را می توان از آنها دریافت.

نوشته شده توسط محمد خالوئی لینك ثابت ارسال نظرمطالب پیشین

  اطلاعیه جشنواره وبلاگ نویسی  (
  نخبگان بسیج دانش آموزی   (
  وظایف هسته های مقاومت  (
  وظایف گروه های مقاومت   (
  وظائف اعضاء شورای واحدها  (


منوی كاربری

Make Your HomePage    Email To Admin    Add to Favorites

WELCOME: خوش آمدید New Page 5


صفحات وبلاگ


لوگوی ما--------------------
كد لینك ما :


نظرسنجی

» مطالب وبلاگ در چه سطحی هستند؟قالب سایت چه طور است؟

خبرنامه سایت

با ثبت ایمیل خود در خبرنامه زیر از اطلاعات جدید و آپدیت سایت آگاه شوید :

<

Powered by M.KH.R

">


لینك دوستان

رفع مشكلات وبلاگنویسان
سایت آموزش ایرانیان
قالب های حرفه ای برای شما
آموزش هر آنچه شما بخواهید
Teach:آموزش


کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
All Rights Reserved 2009 © by kh3000
This Themplate Designed By MOHAMMAD KHALOOEI